Napíšte nám na

[email protected]

Vieme prví: Veľká zmena na Facebooku začne na Slovensku

Facebook dal definitívne stopku nenávisti na Slovensku.

Voľba prezidenta Slovenskej republiky zasiahla celý svet. O víťazstve vôbec prvej slovenskej prezidentky informovali aj svetové médiá ako britské noviny The Guardian, americká televízna spoločnosť CNN, americké noviny The New York Times či britská televízna a rozhlasová spoločnosť BBC.

Udalosťou sa začala zaoberať aj sociálna sieť Facebook, no na slovenské voľby si posvietila z trochu iného uhla. Na základe pozorovaní obsahov príspevkov zverejnených na sociálnej sieti v predvolebnom období sa totiž spoločnosť dopracovala k šokujúcim záverom.

Podľa výsledkov prieskumu napätie spôsobené voľbou nového prezidenta zapríčinilo rozdelenie používateľov sociálnej siete na dva tábory, tzv. “Liberálov” (Slniečkárov) a “Konzervatívcov”. Na tom by nebolo nič zvláštne, avšak Facebook spozoroval rapídne zvýšenie počtu nenávistných príspevkov. Štatistiky hovoria až o 60 % náraste za necelé dva mesiace, čo je podľa etického kódexu sociálnej siete neprípustné. O spoločnosti je dobre známe, že sa proti príspevkom tohto typu snaží bojovať, a preto Facebook prišiel so šikovným nápadom, ako obmedziť počet príspevkov, ktoré nabádajú k nevraživosti a prispievajú k rozvratu krajiny.

Už od 16.6.2019 Facebook príde s aktualizáciou, ktorá je vôbec prvá svojho druhu. Každý občan Slovenskej republiky si bude môcť slobodne zvoliť, aký typ obsahu preferuje zobrazovať v tzv. News Feed na základe jeho spoločenského svetonázoru. Selekcia príspevkov bude fungovať vďaka novému inteligentnému algoritmu, ktorý preskenuje obsah príspevkov a vyhodnotí, ktorý z nich je vhodný pre konzervatívcov, a ktorý pre liberálov.

Toto rozhodnutie Facebooku schvaľuje aj pápež František, ktorý bol dnes na znak podpory posvätiť európsku časť serverov spoločnosti svätenou vodou z Fatimy.