Napíšte nám na

[email protected]

Digi NJUS vol.3 –Freš novinky z online sveta

Instagram zavádza QR kódy už globálne.

QR kódy na Instagrame sú konečne skutočnou vecou pre všetkých používateľov na celom svete a pomáhajú tak bežným používateľom, ako aj firmám sa spojiť.

Výhoda je zrejmá: QR kódy uľahčujú používateľom sledovanie akéhokoľvek účtu alebo zdieľanie jeho účtu s ostatnými používateľmi. Nie je potrebné nič písať – a preto nie je tu žiadny priestor na preklepy – stačí na vyvolanie kódu QR a / alebo naskenovanie kódu QR iného používateľa použiť funkciu QR code.

Napriek tomu, že Instagramu trvalo spustenie tejto funkcie pre všetkých používateľov na celom svete, zdá sa, že by mohla byť vylepšená. QR kódy fungujú dobre, ale v aplikácii sú stále „skryté“: musíte prejsť do svojho profilu, klepnúť na hamburgerovú ponuku a potom vybrať QR kódy.

Zdroj: We are social media

Snapchat chce umožniť používateľom zdieľať viac obsahu aj mimo platformy.

Pred dvoma rokmi Snapchat oznámil, že začína používateľom umožňovať zdieľanie verejných príbehov – oficiálnych príbehov, našich príbehov a vyhľadávacích príbehov – pomocou špeciálnych odkazov na zdieľanie prostredníctvom e-mailu, správy alebo iných sociálnych platforiem. Podľa nedávnej správy spoločnosti Axios Snapchat testuje funkciu, ktorá by jej používateľom umožnila zdieľať ďalší obsah Snapchat mimo platformy.

Tento krok uľahčuje používateľom ľahko zdieľať obsah, ktorý bol predtým k dispozícii iba v rámci aplikácie – napríklad pôvodné relácie, obsah od partnerov Discover a Snap celebrity. Aktualizácia konkrétne umožní zdieľanie „pôvodných originálov“, „relácií“ a „vydavateľských príbehov“ s priateľmi prostredníctvom zdieľateľných odkazov.

Zdroj: We are social media

Facebook pridáva novú stránku nastavení, kde môžete určiť, ktoré aktualizácie sa majú zobraziť.

Facebook sa snaží poskytnúť používateľom väčšiu kontrolu nad konkrétnymi príspevkami a aktualizáciami, ktoré uvidia na každej stránke, ktorú si zvolia nasledovať. Niektorým používateľom sa objaví nový zoznam rozšírených možností sledovania stránky.