Napíšte nám na

[email protected]

Digi NJUS vol.2 – Súboj Instagram vs. Tik Tok

Sme tu opäť s čerstvými freš novinkami zo sveta online a sociálnych médií. Tak poďme na to.

Je to tu! Instagram prichádza s novinkou Instagram Reels, už globálne.

Po roku testovania v Brazílii a rýchlom uvedení na trh vo Francúzsku a Nemecku sa teraz Instagram Reels rozširuje pre všetkých používateľov po celom svete. Mnoho marketérov už označilo Instagram Reels ako klon TikToku. A v mnohých ohľadoch to tak je. Toto rozšírenie umožňuje nahrávať a upravovať 15-sekundové videá s viacerými klipmi pomocou zvuku, efektov, hudby a nových tvorivých nástrojov. Je tu však rozdiel: Je postavené priamo v aplikácii Instagram. To znamená, že príspevky môžete zdieľať so svojimi sledovateľmi v službe Feed a dokonca aj v novom priestore v službe Explore, ak máte verejný profil.

Zdroj: We are social media

Messenger má nový plugin na chat pre zákazníkov, ktorí nepoužívajú Facebook.

Nový doplnok pre chat v službe Facebook Messenger uľahčuje spoločnostiam interakciu so zákazníkmi bez toho, aby potrebovali účet Facebooku. V roku 2017 Facebook prvýkrát vydal nový doplnok pre chatovanie so zákazníkmi, ktorý zákazníkom uľahčil rozhovor s firmami či e-shopmi. Používanie však bolo obmedzené, pretože užívatelia sa museli prihlásiť pomocou účtu Facebook, aby ho mohli používať.

Zdroj: We are social media

Tik Tok na svojej platforme vynakladá úsilie zamerané na boj proti dezinformáciám a narúšaniu volieb.

Keďže americkí giganti zvažujú možnú ponuku na kúpu rastúcej video aplikácie, TikTok tento týždeň ohlásil nový súbor opatrení na lepšie odhaľovanie a odstraňovanie dezinformácií na svojej platforme, čo je zaujímavé, obrátil sa aj na odborníkov z amerického ministerstva vnútornej bezpečnosti na ochranu pred cudzími vplyvmi.

Zdroj: Social Media Today